Топ-100 Історія
Пн-Пт 8:00-17:00
Сб, Нд вихідний

Історія


Фірма «Ретра» започаткувала ще в далекому 1998 році виробництво опалювального обладнання, створивши простий, але як виявилося, на диво вдалий і надійний котел для обігріву власної виробничо-адміністративної будівлі. Цей первісток потужністю 100 кВт давав тепло без малого 15 років і залишався цілком працездатним, коли його змінили в 2014 році на модернізований - модель Ретра 80-3М Plus. Різниця в рівні тепловіддачі, конструктиві, способі управління і зовнішньому вигляді й уособлюють той складний і вражаючий шлях розвитку фірми. Крок за кроком удосконалювалися, як окремі елементи, так і будова котлів в цілому, велися пошуки оптимальних теплових характеристик. За цей час визначилися кілька модифікацій опалювальних приладів, орієнтованих на використання універсальних і спеціалізованого видів твердого палива. Не залишилася без уваги жодна деталь, всі пошуки спрямовані на досягнення максимального ККД підвищення ефективності, надійності, естетичності і зручності експлуатації. В основі Наших виробів лежать оригінальні розробки, підтверджені численними патентами і по праву отримали визнання в Україні та за кордоном. Таким чином руслі сучасних тенденцій розвитку теплотехніки Ми йдемо своїм неповторним шляхом.

У 1998 році ми придбали адміністративно-виробничий будинок загальною площею 1070м2. в порядку бартеру Нами були придбані два котла КЧМ-50 кВт. "Начади, надиміли багато, але очікуваного тепла не отримали". Стало прикро за самих себе і потреба змусила сконструювати простий, але, як виявилося напрочуд вдалий і надійний котел потужністю 100 кВт. В основу конструкції котла була покладена думка: «Все, що стикається з вогнем має бути водоохолоджуваним». Це дозволило використовувати недорогі матеріали, такі як листова сталь, для якої температура води +95 градусів - дуже комфортна. Первістку сьогодні 20 років. У зв'язку з проявом інтересу у сусідів до нашого твердопаливного котла і проханнями виготовити їм подібні всеїдні котли, виникла необхідність у конструюванні та виготовленні лінійки водогрійних котлів на всі види палива.

До 2000 року були розроблені і впроваджені у виробництво котли потужністю від 22 кВт до 280 кВт під назвою Ретра-1. Спочатку була закладена ідея пропалити всі види палива на власному котлі з метою визначення теплокалорійності кожного виду палива, кількості закладки в топку, а також часу їх горіння. Це дозволило удосконалити конструкції котлів з метою їх універсальності. До 2004 року була розширена номенклатура котлів від 22 до 700 кВт під назвою Ретра-2М. В основу конструкції була закладена ідея повітряного кокона в камері згоряння, що дозволило максимально відбирати тепло для обігріву теплоносія води в опалювальну систему. У 2008 році дана конструкція отримала свідоцтво на винахід №25839, а 2009 патент на корисну модель і свідоцтво на знак на товарі №110917.

Використовуючи накопичений досвід виникла ідея підлаштування під будь-який вид палива методом перенаправлення потоків повітря на спалювання. В 2011 році отримано патент на корисну модель №654. Номенклатура котлів була разширена від 18 до 1150 кВт. В цей же час Нами були розроблені комбіновані твердопаливні котли Ретра-4М Дуо лінійкою від 25 до 1150 кВт. Дані котли мають бункер і шнекову подачу дрібнофракційних видів палива в топку котла при збереженні ручної закладки. У 2012 році була розроблена самоочисна водоохолоджувана насадка-пальник НПС (для котлів від 200 до 1500 кВт) для спалювання дрібнофракційних видів палива (тріска, пелети дерев'яні, вугілля горошок). Розроблено скребкову систему подачі палива, і систему механізованих складів, накидувачі палива на шнекову та скребковий подачу.

У 2012-2013 роках була розроблена лінійка побутових котлів Ретра – 5М і Ретра – 5М Plus від 10 до 32 кВт. Ці котли мають захист від відключення електрики за допомогою регулятора тяги. В даний час йде інтенсивна робота щодо постачання повного комплексу обладнання механізованих складів палива, устаткування подачі палива в котли, трубної обв'язки котелень, поставка запірно-регулюючих установок, димоходів і димарів, опорних конструкцій, систем дистанційного керування. організація виробництва модульних котелень від 200 до 10000 кВт. Організація монтажних бригад і пусконалагоджувальних робіт з метою здачі «Під ключ» теплоенергетичного комплексу з навчанням персоналу. В даний час «Ретра» виробляє 58 найменувань агрегатів від 10 до 3000 кВт з повною комплектацією.

Наша мета - повна автоматизація теплоенергетичного комплексу в якому роль котельника трансформується в роль оператора.