Топ-100 Переваги
Пн-Пт 8:00-17:00
Сб, Нд вихідний

Переваги котлів Ретра


Працює на любому твердому паливі

Ви ж знаєте, як воно буває? Вибирається людина на природу культурно відпочити, збирається палити багаття - думає шашличком друзів побалувати, а в цей самий час за законом підлості розверзаються небеса і на притихлу землю проливається дощ, рясними потоками заливаючи все навколо - і мангал, і зібраний для розпалювання хмиз, та сопілок на шампури м'ясо, і підготовлені дрова!

Яка перша цензурна думка приходить в голову звичайній людині, очутившемуся в подібній ситуації? «Господи, за що ?!»

Перша ж думка, яка приходить в голову клієнту фірми «Ретра»: «Ех, сюди б котел 4М-Дуо! Вже він би точно спалив будь-яку деревину! Навіть вербовий прутик - настільки сирий, що його не кинули в багаття, а відклали для розмішування вугіллячок ... »

Ця думка відвідує несвідомо, як будь-який в'їлося на підкірку знання, тому що виняткова «всеїдність» продукції нашої фірми давно вже вийшла з розряду чудасій для її користувачів. До хорошого швидко звикаєш ...

Топки котлів «Ретра» безвідмовні - працюють на будь-якому твердому паливі. В їх надрах, немов у бездонному шлунку Альфа, зникає все, що туди не кинеш. Навіть те, що, здавалося б, ну ніяк не горить - найдешевше опалювальне сировину або взагалі ... відходи виробництва.

Ви зможете обігріти приміщення не тільки сирими дровами, а й низькосортних вугіллям, торфобрикетом, паливними гранулами «пелетами», стружкою, тріскою, хмизом, соломою, макулатурою і будь-яким іншим біопаливом з високою вологістю (60% і більше) - згодиться все! Весь цей сміття, який зазвичай просто викидається, зникаючи даремно.

Так чи варто нехтувати сміттям, якщо він готовий послужити вам хорошу службу, забезпечивши одночасно обігрів і економію?

Для досягнення найкращого результату радимо застосовувати суміші висококалорійного палива з низькокалорійним. Наприклад, кам'яне вугілля змішувати з тирсою або торфобрикет розбавляти хмизом.

Зауважимо, що котли інших виробників куди вередливими в цьому відношенні, оскільки працюють на традиційних видах палива на кшталт сортового вугілля або антрациту, однак і на шалено дорогому сировину не досягають ефективності, порівнянної з нашою.

Виникає закономірне питання: за рахунок чого досягається така «всеїдність»?

Нашим конструкторським бюро розроблена не має аналогів у світовій практиці підстроювання під будь-який вид палива шляхом посилення напору потоку повітря і зміни його напряму на спалювання ...

Висока ремонтопридатність

Взагалі-то котли відносяться до тих типів обладнання, які зазвичай ремонту не підлягають. Вже якщо в них ламається - то, на жаль, з кінцями. Самостійно в домашніх умовах поломку не усунути. Нам в цьому зв'язку страшно подобається напис на годиннику-метеостанції: «Не відкривайте кришку, там всередині немає нічого, що ви могли б полагодити самі».

Не з чуток знаючи, настільки поломка дорогої речі засмучує покупця, ми робимо котли, при будівництві яких використовуються тільки універсальні, легко замінні елементи, і тому в тих рідкісних випадках, коли обладнання виходить з ладу, ми не розводимо руками, а впевнено пропонуємо гарантійний ремонт.

У разі надзвичайних ситуацій, «витоку води» через нещільність зварювальних швів усуваються методом вирізки дефектних місць і проварювання нових швів. Однак за всю історію нашого підприємства ми зіткнулися всього з 5 випадками «витоків».

Цю думку без вагань висловив один з вдячних клієнтів: «Ваші котли настільки дуракоустойчівие, настільки" дубові "! Як ми над ними не знущалися, нічого не могли зробити! Вони щасливо пережили сувору зиму ... »

Гарантія на котли - 2 роки з моменту пуску в експлуатацію для всіх нових моделей, 5 років - для старих («Ретра-3М»).

Добре налаштований котел при дотриманні нескладних правил експлуатації вірою і правдою прослужить вам довгих 16 років без жодних ексцесів і поломок.

У чому ж секрет їхнього довголіття?

Секрет в тому, що поверхня металу, що стикається з вогнем, водоохлаждаемая - а значить, метал працює в ідеальних умовах, при температурі, в своєму максимумі досягає не більше 95 ° С. Для металу це зовсім незначна температура нагріву.

«На все життя запам'ятався один епізод з моєї юності, - згадує директор. - Одного разу наша викладачка, проводячи лабораторне заняття, налила воду в паперовий стакан (він був зроблений з щільного картону), а потім запалила свічку, піднесла її до денця склянки і стала його нагрівати: вода в склянці закипіла, а сам він залишався цілим! На мене, хлопчиська, цей досвід справив незабутнє враження ».

В основі конструкції наших котлів лежить показаний цим нехитрим досвідом принцип: топка котла є одночасно камерою згоряння і поверхнею теплос'ема. За рахунок чого зменшується габаритність котла, матеріаломісткість і, що найприємніше, - собівартість.

ККД – 86-93%

Пам'ятайте, як колись в школі на уроці фізики ми проходили закон збереження енергії, старанно записуючи в конспекті щось на кшталт «коефіцієнт корисної дії (ККД) визначається відношенням корисно використаної енергії до сумарної кількості енергії ...»?

Говорячи людською мовою, КаПеДе котла - це характеристика, яка дозволяє оцінити ефективність його роботи: чим вище відсоток ККД, тим краще.

Ми пишаємося, що продукція нашої фірми при найвищому ККД в 86-93% підтримує використання найдешевших видів твердого палива, працюючи на ньому навіть ефективніше, ніж котли інших виробників - на найдорожчому вугіллі. Для отримання 1 кВт тепла котла «Ретра» достатньо всього 100 грамів відходів деревини!

ККД залежить від виду палива. Вище всього ККД на високоякісному антрациті. Найнижче на мокрій соломі.

У газових максимальний - 97%.

Деякі вважають міфом, що твердопаливні котли можуть мати навіть 93%. Але наша практика показує, що правильна настройка роботи котла в стабільному економічному режимі дасть такий високий ККД.

В першу чергу ККД котла і якість його роботи залежать від його правильного налаштування, щоб були витримані всі параметри: налаштована правильна тяга, температурні режими, правильно відрегульований відтік води, подача повітря і т. д.

Ідея створити прийнятні за вартістю котли з високим ККД належить не групі підприємливих комерсантів, а людям, які самі зацікавлені в ефективному і ненакладно обігріві приміщень без ризику для здоров'я. Ці люди - технарі, які беруть безпосередню участь в розробці котлів, знають в них толк і готові відповісти на будь-яке питання найвибагливішого покупця про свою продукцію.

Економічність

Ще перші моделі, створені фірмою «Ретра», зарекомендували себе, зі слів споживачів, як дуже економні. Обігрів котлом на твердому паливі обходиться в 2-2,5 рази дешевше газового або центрального опалення; витрати на утримання та експлуатацію котла, включаючи вартість палива і його доставки, складають щонайменше половину витрат на обігрів газом.

Що вийде, якщо порівняти вартість опалення приміщення за один опалювальний сезон котлами «Ретра» на відхідні сировину і звичайними газовими котлами?

Давайте проведемо нескладні розрахунки. Як приклад виступить наша власна виробнича база.

Отже. Для обігріву виробничої бази загальною площею 1000 м2 наша фірма за опалювальний сезон 2012-2013 використовувала 5 тонн низькосортного вугілля, близько 10 м3 тирси і 5 м3 деревних відходів. База обігрівалась котлом «Ретра» потужністю 100 кВт.

Вугілля закуповувався за ціною 5700 грн. за 15 тонн торфобрикету, а все інше паливо - відходи столярного цеху - обійшлося нам практично задарма.

Для опалення газом приміщення такої ж площі знадобилося б мінімум 25 тисяч кубометрів газу, а це - 65000 грн. (Вартість газу для виробничих підприємств з доставкою - 2600 грн. За тисячу кубометрів).

Висновок: 65000 проти 5700 грн. = Відчутна економія!

Простота і надійність

Важко посперечатися з усім відомим твердженням «Чим простіше механізм, тим він надійніший». Пристрій наших котлів просто, але «просто» - не означає «примітивно»!

Надійність продукції «Ретра» перевірена роками. Найстаріший з котлів моделі «Ретра-3М» побачив світ ще в далекому 1998 році і благополучно дожив до наших днів без єдиної поломки. Нещодавно йому стукнуло 16 років (як і саму фірму, з якою вони ровесники). Наш дідусь і раніше бадьорий і готовий радувати своїх господарів ще багато років і багато зим.

... при її виробництві використовуються конструкційні стали і високотемпературний чавун, що передбачає її використання в будь-яких опалювальних системах, в тому числі, гравітаційних.

Простота в обслуговуванні не вимагає від персоналу будь-якої спеціальної підготовки:

 • завантаження палива здійснюється не частіше двох разів на добу, не відволікаючи від нагальних справ;
 • золу можна вигрібати з пристрою навіть під час його роботи;
 • великі шматки твердого палива не обов'язково попередньо подрібнювати;
 • повне очищення проводиться лише раз на рік після закінчення опалювального сезону.

Як напевно сказав би Шерлок Холмс, за допомогою такої техніки не важко позбутися доказів.

При необхідності котли обладнуються механізованої системою подачі палива - шнекова для дрібнофракційних і скребкові для брикетованого.

Котли додатково можуть бути оснащені контуром нагріву води для господарських цілей.

І нарешті, кожен котел забезпечений електронною системою регулювання температури з точністю до 1 °С, завдяки якій зробити в приміщенні тепліше або холодніше так само просто, як переключитися з одного телевізійного каналу на інший.

Колись професія працівника котельні асоціювалася з чоловіками в брудних ватниках, суцільно покритими золою і кіптявою. З тих пір прогрес зробив крок далеко вперед, змив гар з персоналу котельні, і звільнивши його від необхідності по-старому колоти дрова або, орудуючи лопатою, закидати вугілля в топку. В даний час завдяки механізації управління опалювальними приладами професія працівника котельні поступово трансформується в професію оператора, все обов'язки якого зводяться до спостереження за технічним станом обладнання і його періодичної очищенням. Відрадно усвідомлювати, що свою лепту в досягнення цього прогресу внесли фахівці нашої фірми - виробничого підприємства «Ретра».

Наше конструкторське бюро складається з прихильників впровадження нових технологій, які невпинно ратують за зниження ролі людського фактора в роботі з котлом: людина, врешті-решт, може відволіктися або заснути, а механізм на те і механізм, щоб не потребувати відпочинку. Закономірно, що головною метою своїх інженерних вишукувань ми обрали повну механізацію завантаження палива в котел.

Всі варіації моделей з маркуванням «4М Дуо» комплектуються електронною системою з безліччю функцій, яка повністю приймає на себе процес управління подачею і горінням палива, дозволяючи казаняр, без метушні біля топки з лопатою вугілля, просто натискати на кнопки і стежити за показниками на моніторі. Електронною системою задається, наприклад, висота температури теплоносія * в котлі (максимально можлива - 90-95 °C, оптимальна - 70 °C).

Котлами Retra можна замінювати старі котли, а можна встановлювати їх паралельно з діючими, в тому числі газовими. Проти цього немає ніяких протипоказань.

Екологічний

Існує думка, мовляв, дбайливе ставлення до природи проявляють хіба що партія зелених та толерантна європейська громадськість. Але, запевняємо вас, і в нашій країні будь-який поважаючий себе господарник, для якого слова «рідна земля» не порожній звук, розуміє, що цю землю він залишить своїм дітям, і тому стан навколишнього середовища його хвилює нітрохи не менше, ніж рахунок в банку .

А якщо цей господарник - директор підприємства, яке постачає опалювальні прилади в дитячі садки, лікарні та школи, то його внутрішній самоконтроль підвищує вимоги до екологічності виробництва втричі!

Продукція нашої фірми працює при повній відсутності диму і отруйних речовин в приміщенні; викиди продуктів горіння в навколишнє середовище мінімальні - набагато нижче, ніж дозволяють законодавчі норми.

Використовуємо лабіринтову систему відводу димових газів від котла - вихлопи проходять складний звивистий шлях по лабіринту трубок, поступово осідаючи на стінках, тому немає необхідності в установці додаткових установок типу циклон типу для очищення повітря від продуктів горіння - вся гар і тверда суспензія залишається в казані, і ви дихаєте чистим повітрям.

Встановлюємо максимально надійний захист від пожеж, використовуючи шлюзові затвори, щоб полум'я не могло потрапити в бункер з паливом або в склад палива.

Робимо свій внесок у збереження лісу, ратуючи за використання відходів деревини та твердих побутових відходів.

На сьогоднішній день вітчизняний ринок опалювальних приладів завалений малоефективною і низькоякісної продукцією. Будьте пильні і пам'ятайте, що від обігріву приміщень в зимовий період залежить найголовніше - здоров'я людини! А ми допоможемо вам зробити правильний вибір.

Значний об'єм паливної камери

Об'ємна паливна камера дозволяє добитися для окремих видів палива наступних показників:

 • дозволяє не завантажувати вугілля від 1 до 2 діб (залежить від якості вугілля);
 • торфобрикет не завантажувати до 9-10 годин, вистачає однієї закладки;
 • дрова не завантажувати від 8 до 9 діб в залежності від сортності та вологості;
 • в процесі спалювання дров присутній так званий «ефект піролізу», тобто дожига газу СО окисленням вторинного повітря.

Ми дуже любимо покупців, які перед здійсненням покупки обтяжують себе вивченням ринку опалювальних приладів. Зв'язавшись з нашим менеджером, вони насамперед задають йому запитання «Піролізні ваші котли?». Їм відомо, що піролізні котли набагато ефективніше звичайних, оскільки дожіг вторинного газу підвищує ККД котла і дає дополітельное виділення тепла.

За рахунок чого це відбувається?

Ну, дивіться.

Формула горіння така: С (вуглець) + О2 (кисень) = СО2 (вуглекислий газ) + 96 700 ккал / моль (тепло, яке виділилося при реакції і обігрів повітря в приміщенні).

Формула дожига газу така: З + ½ О2 = СО2 + 33600 ккал / моль (додаткове тепло).

Наступною нашою інновацією є спеціальна пелетних пальник, паливо в яку подається гвинтовим шнеком з місткого бункера. Це особлива самоочищається водоохлаждаемая пальник совкового типу, розроблена і впроваджена нами для котлів великих потужностей. Звичайні пальника обмежені в своїй продуктивності; наша ж має тривалий термін експлуатації, встановлюється на котли потужністю до 1150 кВт і може бути застосована до широкого спектру дрібнофракційних палива, оскільки не вимоглива до його якості та сорту. Саме завдяки наявності такого пальника у «Ретри 4М Дуо» завантаження палива в автоматичному режимі здійснюється всього 1 раз в декілька діб.

Всі варіації моделей з маркуванням «4М Дуо» комплектуються електронною системою з безліччю функцій, яка повністю приймає на себе процес управління подачею і горінням палива, дозволяючи казаняр, без метушні біля топки з лопатою вугілля, просто натискати на кнопки і стежити за показниками на моніторі. Електронною системою задається, наприклад, висота температури теплоносія * в котлі (максимально можлива - 90-95 °C, оптимальна - 70 °C).

На відміну від котлів більшості інших виробників, наші підтримують не два, а три етапи горіння: розігрів, активне горіння і підтримку горіння. Розбивка на більшу кількість етапів, ніж практикується зазвичай, дає більш плавне, але при цьому швидке підняття температури і ефективне витрачання палива - воно краще горить, залишає менше відходів і, відповідно, виробляє менше викидів в навколишнє середовище.

Розробка, що не має аналогів - насадка-пальник для дрібнофракційних видів палива (тріска, дрібне вугілля «насіння», гранульовані пелети) з трехстадийная процесом горіння:

 1. просушка
 2. процес горіння з ефектом піролізу
 3. скидання згорілої золи

Пальник водоохлаждаемая і самоочищається, не має аналогів.

Продукція фірми «Ретра» сертифікована і запатентована. Підприємство ставало призером регіонального етапу національного конкурсу «100 кращих товарів України» у 2010 і 2011 роках.