Працює на будь-якому виді палива.

Ви ж знаєте, як працюють закони підлості? Ясним літнім днем ​​вибирається компанія друзів на шашлики - і тут раптово блискавка, розверзаються небеса і під шалені гуркіт грому на землю обрушується дощ. Вода рясними потоками заливає все навколо - і мангал, і м'ясо, і вугілля, і дрова ... Яка перша думка приходить в голову звичайній людині, в подібній ситуації? «Боже, за що!» А ось перша думка, яка приходить в голову клієнту фірми «Ретра»: «Ех, сюди б котел 4М-Дуо! Він би запросто спалив цю мокру деревину! ».

Виняткова «всеїдність» продукції нашої фірми давно вже вийшла з розряду дивини для її користувачів. Топки котлів «Ретра» безвідмовні - працюють на будь-якому твердому паливі, з'їдають все, що туди не кинеш. Навіть те, що, здавалося б, ну ніяк не горить - найдешевше опалювальне сировину або взагалі ... відходи виробництва. Так-так, ви  не помилилися. Наші котли можуть обігріти приміщення не тільки сирими дровами, а й низькосортним вугіллям, торфобрикетом, паливними гранулами «пелетами», стружкою, тріскою, хмизом, соломою, макулатурою і будь-яким іншим біопаливом з високою вологістю (60% і більше) - згодиться все ! Весь цей сміття, яке зазвичай просто викидається і пропадає дарма. Так чи варто нехтувати сміттям, якщо він готовий послужити вам хорошу службу, забезпечивши одночасно обігрів і економію?

Зауважимо, що котли інших виробників куди вередливими в цьому відношенні, оскільки працюють на традиційних видах палива на кшталт сортового вугілля, або антрациту, однак і на шалено дорогому сировина не досягають ефективності, порівнянної з нашою.

Виникає закономірне питання: за рахунок чого досягається подібна «всеїдність»? Нашим конструкторським бюро розроблена і не має аналогів у світовій практиці, підстроювання котла під будь-який вид палива шляхом посилення тиску потоку повітря і зміни його напрямку на ефективне спалювання палива, що зменшує його витрати. А чим менше витрата палива, тим менше Ви витрачаєте на його закупівлю.

Для досягнення найкращого результату радимо застосовувати суміші висококалорійного палива з низькокалорійним. Наприклад, кам'яне вугілля змішувати з тирсою або торфобрикет розбавляти хмизом.

 

Висока ремонтопридатність.

Котли відносяться до тих типів обладнання, які зазвичай ремонту не підлягають. Перша ж поломка стає для них фатальною. Самостійно в домашніх умовах усунути несправність неможливо, до виробника звертатися марно ... Покупець, який заплатив за протікаючий котел чималу суму, виявляється ні з чим: ні обігріву, ні грошей ...

Не з чуток знаючи, настільки поломка дорогої речі засмучує Вас, дорогі покупці, ми робимо котли, при будівництві яких використовуються тільки універсальні, легко замінні елементи, і тому якщо випущене під нашою маркою обладнання виходить з ладу, ми не розводимо руками, як інші виробники, а впевнено пропонуємо гарантійний ремонт. У разі надзвичайних ситуацій, витоку води через нещільність зварювальних швів усуваються методом вирізки дефектних місць і проварювання нових швів.

Але слід зауважити, серйозні поломки до закінчення терміну експлуатації в нашій практиці виняткова рідкість, за всю історію підприємства, яке нараховує десятки років, ми зіткнулися всього з п'ятьма подібними випадками.

Гарно налаштований котел при дотриманні нескладних правил експлуатації вірою і правдою прослужить вам довгих 15 років без жодних ексцесів. Навіть за наявності  «злого умислу» шанси вивести його з ладу мізерно малі. Цю думку  висловив один із вдячних клієнтів нашої фірми: «Ваші котли настільки стійкі, настільки" дубові "! Як ми над ними не знущалися, нічого не могли зробити! Вони щасливо пережили сувору зиму 2013 ... »

У чому ж секрет їхнього довголіття?

Секрет у тому, що поверхню металу, що стикається з вогнем, водоохолоджена - а це в свою чергу означає, що метал працює в ідеальних умовах, при температурі, у своєму максимумі досягає не більше 95 ° С. Для металу це зовсім незначна температура нагріву.

«На все життя запам'ятався один епізод з моєї юності, - згадує директор нашого підприємства. - Одного разу наша викладачка, проводячи лабораторне заняття, налила воду в паперовий стакан (він був зроблений з щільного картону), а потім запалила свічку, піднесла її до денця склянки і стала його нагрівати: вода у склянці закипіла, а сам він залишався цілим! На мене, тоді ще безвусого молодика, цей досвід справив незабутнє враження ».

В основі конструкції наших котлів лежить, показаний цим нехитрим досвідом, принцип: топка котла є одночасно камерою згоряння і поверхнею теплос'ема. За рахунок чого зменшується габаритність котла, матеріаломісткість і, що найприємніше, - собівартість.

Гарантія на котли - 2 роки з моменту пуску в експлуатацію для всі нові моделі, 5 років - для старих («Ретра-3М»).

 

ККД - 83-93%.

Пригадуєте, колись у школі на уроках фізики ми проходили закон збереження енергії, усередині виводячи в конспекті, що «коефіцієнт корисної дії (ККД) визначається відношенням корисно використаної енергії до сумарної кількості енергії ...»?

ККД котла - це характеристика, яка дозволяє оцінити ефективність його роботи: чим вище відсоток ККД - тим краще. (Залежить від виду палива). Найвищих показників ефективності твердопаливні котли досягають, працюючи на високоякісному антрациті, найнижчих - ну ... наприклад, на мокрій соломі, на відходах деревини або на іншому низькосортному паливі з високою вологістю.

Так свідчить суха теорія, а насправді ККД залежить не тільки від якості палива, але також - і нітрохи не менше - від налаштування котла. Високий відсоток ККД вимагає, щоб були витримані всі необхідні параметри роботи обладнання у конкретних умовах: правильно налаштована тяга, обрані потрібні температурні режими, відрегульований відтік води, подача повітря і т. д.

Вважається, що твердопаливні котли ніколи не зрівняються по ефективності з газовими, адже ККД останніх в ідеалі сягає аж 97%. Але наша практика показує: при гарній налаштування твердопаливний котел в стабільному економічному режимі дасть вельми близький до максимуму газового ККД 83-87%. Ми з повним правом пишаємося цим показником! Як і тим, що продукція нашої фірми при найвищому ККД підтримує використання найдешевших видів твердого палива, працюючи на ньому навіть ефективніше, ніж котли інших виробників - на найдорожчому вугіллі. Для отримання 1 кВт тепла котлу «Ретра» достатньо всього 100 грамів відходів деревини!

Ідея створити прийнятні за вартістю котли з високим ККД належить не групі підприємливих комерсантів, а людям, які самі зацікавлені в ефективному обігріві приміщень без ризику для здоров'я. Ці люди - технарі, які беруть безпосередню участь у розробці котлів, знають в них толк і готові відповісти на будь-яке питання найвибагливішого покупця про свою продукцію.

 

Економічність.

Ще перші моделі, створені фірмою «Ретра», зарекомендували себе, зі слів споживачів, як дуже економні. Обігрів котлом на твердому паливі обходиться в 2 - 2,5 рази дешевше газового, або  централізованого опалення; витрати на утримання та експлуатацію котла, включаючи вартість палива і його доставки, складають саме менше половину витрат на обігрів газом.

Що вийде, якщо порівняти вартість опалення приміщення за один опалювальний сезон котлами «Ретра» на відходах сировини і звичайними газовими котлами?

Давайте проведемо нескладні розрахунки. Як приклад виступить наша власна виробнича база.

Отже. Для обігріву виробничої бази загальною площею 1000 м2 (~ 81кВт) наша фірма за опалювальний сезон 2015 року повинна використати:

-         пелет                --- 1 кВт = 0,462 грн.

-         торфобрикет    --- 1 кВт = 0,195 грн.

-         газ                    --- 1 кВт = 1,28   грн.  (є над чим задуматись?)

Простота і надійність.

Важко посперечатися з усім відомим твердженням «Чим простіше механізм, тим він надійніший». Справді, простота конструкції - це наріжний камінь всього механізму, основний чинник, що визначає його надійність: чим простіше механізм, тим легше його зібрати і тим вище його надійність. Але «просто» - не означає «примітивно»! Простота конструкції аж ніяк не передбачає її незграбність, але свідчить про те, що над її кресленнями, відсікаючи все зайве, громіздке, нестандартне і трудомістка, потрудилася сумлінна інженерна думка, якась в наш час широкого вжитку, самі знаєте, велика рідкість.

Що відрізняє простий і надійний механізм? Він стандартизований, складається з легкозамінних деталей. Поломка яких не поставить під загрозу функціонування всієї конструкції, легко поєднується з іншими стандартизованими механізмами. Він зрозумілий, не створює вам зайвого клопоту в його використанні, не змушує ламати голову над значенням кнопок на пульті управління; і, зрозуміло, він створюється, що називається, на століття.

Надійність продукції «Ретра» не тільки задекларована на паперах і закладена в креслення, але й багаторазово підтверджена на практиці, перевірена десятками років безперебійної експлуатації. При її виробництві використовуються «невбивані» ходові матеріали - конструкційні сталі і високотемпературний чавун, що передбачає її використання в будь-яких опалювальних системах, у тому числі гравітаційних. Котлами «Ретра» можна замінювати старі котли, а можна встановлювати їх паралельно з чинними, у тому числі газовими.

Найстарший з котлів моделі «Ретра-3М» побачив світ ще у далекому 1998 році і благополучно дожив до наших днів без єдиної поломки. Нещодавно йому виповнилось 16 років. Наш дідок раніше бадьорий і готовий радувати своїх господарів ще багато років, і багато зим!

Простота в обслуговуванні наших котлів не вимагає від персоналу будь-якої спеціальної підготовки:

• завантаження палива здійснюється не частіше двох разів на добу, не відволікаючи від нагальних справ;

• золу можна вигрібати з пристрою навіть під час його роботи;

• великі шматки твердого палива не обов'язково попередньо подрібнювати;

• повне очищення проводиться всього раз на рік після закінчення опалювального сезону;

• при необхідності котли оснащуються контуром нагріву води для господарських цілей, а також обладнуються механізованої системою подачі палива (шнекова для дрібнофракційних і скребкові для брикетованого). Яка повністю приймає на себе процес управління подачею і горінням палива, дозволяючи кочегару, без метушні біля топки з лопатою вугілля, попросту натискати на кнопки і стежити за показниками на моніторі;

• і нарешті, кожен котел забезпечений електронною системою регулювання температури з точністю до 1 ° С, завдяки якій зробити в приміщенні тепліше або холодніше так само легко, як переключитися з одного телевізійного каналу на інший.

Прочитавши все вищевикладене, Шерлок Холмс, як людина, що знає толк в хорошій техніці, напевно відзначив би, що за допомогою котлів «Ретра» не складе труднощів позбутися доказів.

 

Екологічний.

Існує думка, мовляв, дбайливе ставлення до природи проявляють хіба що партія зелених та толерантна європейська громадськість. Але, запевняємо Вас, і в нашій країні будь-який поважаючий себе господарник, для якого слова «рідна земля» не порожній звук, розуміє, що цю землю він залишить своїм дітям, і тому стан навколишнього середовища його хвилює нітрохи не менше, ніж рахунок у банку. А якщо цей господарник - директор підприємства, яке постачає опалювальні прилади в дитячі садки, лікарні та школи, то його внутрішній самоконтроль підвищує вимоги до екологічності виробництва втричі!

Продукція нашої фірми працює при повній відсутності диму і отруйних речовин в приміщенні; викиди продуктів горіння в навколишнє середовище мінімальні - набагато нижче, ніж дозволяють законодавчі норми.

На відміну від котлів більшості інших виробників, наші підтримують не два, а три етапи горіння: розігрів, активне горіння і підтримку горіння. Розбивка на більшу кількість етапів, ніж практикується зазвичай, дає більш плавне, але при цьому швидке підняття температури і ефективне витрачання палива - воно краще горить, залишає менше відходів і, відповідно, виробляє менше викидів у навколишнє середовище.

Використовуємо лабіринтову систему відведення димових газів від котла - вихлопи проходять складний звивистий шлях по лабіринту трубок, поступово осідаючи на їхніх стінках, тому немає необхідності в установці додаткових установок циклонного типу для очищення повітря від продуктів горіння - вся гарь   і тверда суспензія залишається в казані, а Ви дихаєте чистим повітрям.

Встановлюємо максимально надійний захист від пожеж, використовуючи шлюзові затвори, щоб полум'я не могло потрапити в бункер з паливом або в склад палива.

На сьогоднішній день вітчизняний ринок опалювальних приладів завалений малоефективною і низькоякісною продукцією. Будьте пильні і пам'ятайте, що від обігріву приміщень в зимовий період залежить найголовніше - здоров'я людини! А Ми допоможемо вам зробити правильний вибір.

 

Значний обсяг паливної камери.

Ми дуже любимо покупців, які перед здійсненням покупки обтяжують себе вивченням ринку опалювальних приладів. Зв'язавшись з Нашим менеджером, вони насамперед ставлять йому запитання «Піролізні ваші котли?». Їм відомо, що піролізні котли набагато ефективніше звичайних, оскільки так званий «ефект піролізу», тобто дожига газу СО окисленням вторинного повітря, підвищує ККД котла і дає додаткове виділення тепла.

За рахунок чого так відбувається? Звернемося до фізики.

Формула горіння описується таким чином: С (вуглець) + О2 (кисень) = СО2 (вуглекислий газ) + 97 650 Ккал / моль (тепло, яке виділилося при реакції і обігрів повітря в приміщенні).

А формула дожига газу така: С + О2 = ½ СО2 + 33600 Ккал / моль (додаткове тепло).

Як видно з цих формул, піролізні котли за рахунок виділення додаткового тепла на 50% ефективніше звичайних. А ще вони набагато економніше звичайних, оскільки витрачають до 20% менше палива.

Так що ж відповідають наші менеджери клієнтам? «Звичайно, наші котли піролізні»

Але, крім того, об'ємна паливна камера дозволяє добитися для окремих видів палива наступних показників:

• не завантажувати торфобрикет до 9-10 годин, вистачає однієї закладки;

• не завантажувати вугілля від 1,5 до 2 діб (залежить від якості вугілля);

• дрова не завантажувати від 7 до 9 годин в (залежить від сортності та вологості).

 

Раді повідомити, що з 2012 року на наші котли встановлюється водо охолоджуюча та самоочисна насадка-пальник для дрібнофракційних видів палива (щепа, дрібне вугілля «насіння», гранульовані пелети) з трьох стадийним процесом горіння:

1) просушка,

2) процес горіння з ефектом піролізу,

3) скидання згорілої золи.

Дана розробка є унікальним конструктивним  рішенням, що не має аналогів ні в Україні, ні за кордоном.  Якщо без пальника дрібнофракційне  паливо не завжди повністю прогорає, що є спільною проблемою твердопаливних котлів, то з її допомогою ефективність прогорання палива зростає вдвічі.

Вся продукція фірми «Ретра» сертифікована і запатентована. Підприємство ставало призером регіонального етапу національного конкурсу «100 кращих товарів України» у 2010, 2011 роках і лауреатом 2014 року.В наступних планах фірми – це комплексний підхід за побажанням замовника:

-         проектних розробок котелень;

-         поставок повного комплексу обладнання;

-         обв’язки котелень зі складським господарським монтажем;

-         роботи з  пусконаладкою;

-         сервісного обслуговування котелень;

-         поставок палива  (пелет, торфобрикет, інше);

-         випуск модульних котелень потужністю від 200 до 10000кВт

Головний офіс ППФ «Ретра»
Адреcа:
33024, Украина, г.Ровно,
ул.Старицкого, 45
Тел./Факс:
+38 (050) 435–03–57
(03622) 5-60-38
+38 (067) 322-88-45
(0362) 62-15-12