Котел Ретра-4М Bio 1000 кВт

 • Виробник: Ретра
 • Модель:Ретра-4М Bio 1000 кВт
 • Наявність:Є в наявності

1213500 грн.

Доступні варіанти

Котли опалювальні з максимальною температурою води 95 °С і робочим тиском до 0,4 МПа (0,6 МПа - за замовленням), з мікропроцесорним регулюванням температури теплоносія, примусовою регульованою подачею повітря та автоматизованою подачею палива в камеру згорання (при необхідності переводиться на режим ручного завантаження палива) - призначені для теплопостачання індивідуальних житлових будинків і споруд комунально-побутового призначення, обладнаних системами опалення з примусовою (закрита система опалення під тиском) або природною (відкрита система опалення) циркуляцією теплоносія.

Принцип роботи

Котли «Ретра-4М» можуть працювати в двох режимах - в режимі ручного і автоматичного завантаження палива. 

У першому режимі роботи котла завантаження палива (дрова, вугілля, брикет тощо) відбувається через завантажувальний люк. Процес ефективного згоряння палива в топці здійснюється завдяки інтенсивній подачі повітря по периметру камери. При цьому утворюється «повітряний кокон» навколо палива. Газ, який не згорів у топці через нестачу повітря, догорає завдяки подачі вторинного повітря. Цим забезпечується високий коефіцієнт корисної дії, що сягає 93%.

У другому режимі завантаження палива здійснюється автоматично з бункера гвинтовим шнеком (приводиться в дію мотор-редуктором) до пелетного пальника. Максимально ефективне згорання палива в пелетному пальнику забезпечується завдяки обдуванню повітрям, що здійснюється вентилятором. Робота шнекового транспортера та вентилятора контролюється мікропроцесорним терморегулятором.

Принципова схема подачи палива для котлів серії «Ретра-4М»

4m 25-150 opys rus

Переваги:

 • дві топки: верхня для спалювання сировини великих розмірів, нижня — для спалювання за допомогою пелетного пальника дрібного палива;
 • робота в ручному та автоматичному режимі;
 • можливість використання різних видів палива, більш доступних споживачу;
 • унікальний самоочисний пальник совкового типу з водяним охолодженням, що працює в автоматичному режимі спалення низькоякісної пелети, вугілля, лузги, щепи, тирси та іншого дрібнофракційного палива;
 • подвійне запобігання загоранню у шнеці;
 • екологічна чистота - дотримання всіх санітарних та екологічних норм викидів;
 • зручність, простота в обслуговуванні і тривалий термін експлуатації обладнання (10 років і більше);
 • унікальність апарату надає і сучасна автоматика з зручним багатофункціональним меню;
 • котли виготовляються з котлової сталі товщиною 6-8 мм;
 • наявність системи бездимного горіння при використанні будь-яких видів твердого палива та горючих відходів.
 • котли моделей «Ретра-4М» виготовляються в двох різновидах (Ф – прямий котел з футерованими люками, В – котел зі скосом з водоохолоджуючими люками).

Будова котла "Ретра-4М" потужністью 200-1500 кВт

4m 25-150 bud1

1. котел «Ретра-4М» з НПС; 2. люк завантажувальний; 3. люк шуровочний; 4. люк для видалення попелу; 5. люк верхній для чищення димових каналів; 6. патрубок подачі; 7. патрубок під запобіжний клапан; 8. труби колосникові; 9. настил з чавунних решіток; 10. кожух декоративний; 11. водяна рубашка; 12. НПС (насадка пальник самоочисний); 13. мотор редуктор  рухомого піддона НПС; 14. шнековий транспортер пальника; 15. мотор редуктор шнекової подачі; 16. шибер горловини бункера; 17. бак для води (система пожежогасіння шнекової подачі); 18. бункер; 19. люк бункера для завантаження палива; 20. вентилятор; 21. манометр; 22. камера згорання (топка); 23. кран під манометр; 24. димохід; 25. поворотний шибер димоходу; 26. пряма перегородка; 27. теплоізоляція; 28. люк боковий для видалення сажі та попелу; 29. камера для накопичення золи (зольник); 30. патрубок зливний з шаровим краном; 31. патрубок звороту; 32. мідна гільза для встановлення термодатчика.

Види котлів:

 • Ф – з футерованими люками;
 • В – з водоохолоджуваними люками;
 • П – лицьова сторона котла вертикальна (пряма);
 • К – лицьова сторона котла похила (під кутом).

Завантажувальний і шуровочні люки мають подвійну ізоляцію. Можуть охолоджуватися водою, яка надходить з теплообмінника гнучкими шлангами. А також можуть бути наповнені перлитом або керамоволокном (футеровані). Від прогорання і перегріву дверки захищені чавунним або сталевим екраном.

Залежно від виду палива екран може бути подвійним, або з керамоволоконною плитою (LYTX) - дод. опція.

За окремим замовленням теплообмінник котла виготовляється посиленним – робочий тиск до 0,6МПа.

Для використання вологого палива або вугілля рекомендується Футерування топки шамотною цеглою - дод. опція.

В ручному режимі завантаження на колосникові труби встановлюються чавунні решітки - дод. опція.


NPS

Безперечна перевага котлів — унікальний Самоочисний Пальник Совкового Типу, який працює в єдиному комплексі з котлом та живильним бункером з'єднаних гвинтовим шнеком. Цей пристрій має корпус з водяним охолодженням й рухому платформу, що рухається по направляючих за допомогою ексцентрика та мотор-редуктора, а також дає можливість рівномірного розподілення палива по всій площині пальника та повного його згоряння. Корпус пальника також містить форсунки для подачі повітря від вентилятора. Система має тривалий термін експлуатації та встановлюється на котли потужністю від 200 кВт до 2,0 МВт і може застосовуватись для ширшого спектру палива дрібної фракції, оскільки є невибагливим до його якості,  ґатунку та вологості.


Система керування твердопаливним котлом "Ретра-4М"

Конструкція котла передбачає його експлуатацію разом з електронним пультом керування, вентилятором піддуву та приводом шнеку та насадкою пальником.

Система регулювання заснована на електронному регуляторі, що призначений для забезпечення заданої температури теплоносія на виході твердопаливного котла, яка вимірюється за допомогою цифрового датчика температури.

Принцип роботи приладу полягає в подачі палива, керуванні процесом горіння палива та циркуляцією теплоносія шляхом регулювання обертів вентиляторів, які нагнітають повітря, і подачею живлення на привід шнека та циркуляційний насос.

Принцип роботи автоматики

Під час та після завантаження автоматикою необхідної порції палива до пальника вентилятор заданий час інтенсивно нагнітає повітря для досягнення стабільної температури горіння. Цей цикл повторюється доки температура води в котлі не підніметься до заданих на терморегуляторі базових значень. Після цього автоматика переходить у режим підтримки горіння. При падінні температури до заданого мінімального рівня (рекомендовано: 45-55 °С) знову відбувається автоматичне завантаження палива з бункера та включення вентилятора і цикл роботи котла повторюється.

У випадку досягнення температури значення встановленого максимального рівня (рекомендовано: 85-90 °С) автоматика вимикає подачу палива та вентилятор і переходить у стан підтримки.

Комплект поставки котла "Ретра-4М"

 1. котел;
 2. НПС (насадка пальник самоочисний);
 3. шнек з моторредуктором;
 4. система пожежогасіння з клапаном BVTS;
 5. живильний бункер;
 6. вентилятори піддуву;
 7. пульт керування;
 8. запобіжний клапан;
 9. манометр з краном  під манометр;
 10. система водоохолодження люків (по замовленню);
 11. кріплення. 


Котли
Номінальна потужність, кВт 1000
Площа обігріву приміщення, м² (при висоті до 3.5м) 10000
Площа теплообмінника, м² 73.8
Об’єм водяної рубашки, л 1970
Об’єм верхньої камери згоряння, м³ 2.09
Розмір верхньої камери згоряння, мм (Д*Ш*В) 1440*1950*740
Габаритні розміри котла з бункером в зборі, мм (Д*Ш*В) 3350*4500*2750
Розмір горловини завантажувального люка, мм (ширина х висота) 630 х 620
Температура води на виході з котла, не більше, ºС 95
Температура води на вході в котел, не менше, ºС 55
Температура продуктів згоряння, не більше, ºС 110-160
Вихід під димохід, мм 750*410
Приєднувальні розміри до системи опалення Dy 150
Приєднувальний розмір запобіжного клапана 2шт. dy80
Товщина внутрішньої стінки теплообмінника, мм 8
Об’єм бункера, м³ 3
Робочий тиск теплоносія, МПа (мінімальний / максимальний) 0.4
Розрідження за котлом, Па, не більше 100
Споживана потужність, Вт / 380 В / 50 Гц, не більше 2880
Діаметр труби димоходу, мм / Висота, м, не менше 700 / 25
Маса котла (без води), кг 5980

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
   Погано           Добре

Рекомендовані товари